Yodiviki

Yodiviki Üyelik ve Kullanım Koşulları

Üyelik ve Kullanım Koşullarının Kabulü

YODİVİKİ uygulaması, merkezi İstasyon Yolu Sk. No:3 Bostancı, İSTANBUL, TÜRKİYE adresinde yer alan CETUS SESLİ YAPIM TASARIM ve TEKNOLOJİ HİZMETLERİ A.Ş’ne AİTTİR. Yodiviki üyelik ve kullanım koşulları, Android ve iOS işletim sistemine sahip tüm mobil cihazlar, tüm akıllı TV uygulamaları ile bunlarla sınırlı olmamak üzere ileride geliştirilecek her türlü dijital içerik platformundaki kullanımlar için geçerlidir.

YODİVİKİ PLATFORMUNA (Bundan böyle “Yodiviki” olarak anılacaktır) ÜYE OLUP KULLANMAKLA, BU KULLANIM KOŞULLARINI KABUL ETMİŞ SAYILMAKTASINIZ.

Yodiviki, kendi inisiyatifine bağlı olarak bu Kullanım Koşulları üzerinde dilediği zaman değişiklik, tadil, ekleme veya çıkarma yapma hakkını saklı tutar. Değişikliklerin yayınlanmasından sonra Yodiviki'yi kullanmaya devam etmeniz, değişiklikleri kabul ettiğiniz anlamına gelir.

Yodiviki uygulamasını kullanmak için 18 yaşından gün almış olmak gerekmektedir. Yodiviki uygulamasında sunulan içeriklerin bazıları sadece yetişkinler içindir. Yodiviki içerikleri kullanıcılara uygun koşullarda sunmakla yükümlüdür. İçeriğin kullanıcıya uygun olup olmaması kullanıcın sorumluluğundadır. Bu nedenle ortaya çıkabilecek herhangi bir problemden Yodiviki sorumlu tutulamaz.

Kullanıcı, Hizmetin içinde reşit olmayanlar için sakıncalı veya uygunsuz nitelikte içeriğin de bulunduğunu bilmektedir. Dolayısıyla, reşit olmayanların, Kullanıcı gözetimi dışında Hizmete girişine müsaade etmemesi gerektiğini kabul eder.

İçerik ve Telif Hakkı Uyarısı

Yodiviki’de yer alan her türlü metin, grafik, kullanıcı arabirimi, görsel arabirim, fotoğraf, ticari marka, logo, ses, müzik ve bilgisayar kodunun ( birlikte "İçerik" olarak anılacaktır ) mülkiyeti, kontrolü veya lisansı, söz konusu içeriğin tasarımı, yapısı, seçimi, koordinasyonu, ifadesi, "görünüm ve yapısı" ve düzenlemesi dahil fakat bunlarla sınırlı olmamak üzere, Yodiviki'ye veya Yodiviki'ye lisans veren üçüncü şahıslara aittir ve ticari takdim şekli, telif hakkı, patent ve ticari marka kanunları, çeşitli diğer fikri mülkiyet hakları ve rekabet yasaları ile korunmaktadır.

Yodiviki’de yer alan hiçbir İçerik Yodiviki'nin önceden açık ve yazılı onayı olmadan herhangi bir şekilde başka bir mobil uygulama, bilgisayar, sunucu, web uygulamasına veya diğer yayın veya dağıtım ortamına veya herhangi bir ticari girişimin mecralarına kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yayınlanamaz, yüklenemez, gösterilemez, sergilenemez, kodlanamaz, tercüme edilemez, iletilemez veya dağıtılamaz. Tanıtım amaçlı alıntılar bu kapsamın dışındadır.

Yodiviki’den dinlediğiniz ve/veya indirdiğiniz her türlü içeriğin fikri mülkiyet hakları tüm dünyada Yodiviki’ye aittir.

Satın Alma

Yodiviki sunulan içeriklerde veya söz konusu içeriklerin geçerli fiyatlarında dilediği zaman ve haber vermeden değişiklik yapabilir.

YODİVİKİ ÜZERİNDEN SATIN ALDIĞINIZ İÇERİK İADE EDİLEMEZ. Söz konusu içerik için herhangi bir yöntemle yapılmış ödeme iade edilmez.

Hizmet, niteliği gereği Size internet üzerinden eş zamanlı olarak gayri maddi şekilde teslim edildiğinden, Üye olarak Hizmete üyeliğiniz başladıktan sonra, Türk Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin 15(1) maddesinin (ğ) bendi hükmüne göre, cayma hakkınız bulunmamaktadır.

Yodiviki uygulamasına ücretli abone olmadan ve/veya uygulama içinden içerik satın almadan önce, uygulamayı tanımak ve içerik örneklerini dinlemek için üyelik işlemini gerçekleştirdikten sonra 30 gün süreyle ücretsiz Premium deneme imkanını kullanabilirsiniz. Ücretsiz deneme süresi öncesinde sisteme kredi kartı bilgileri girmek zorunludur.

Ücretsiz Premium deneme 30 gün devam eder ve sürenin sonunda, kullanıcı Premium üyelik isteğini iptal etmemiş ise, ücretli aylık üyelik başlar. Aylık Premium üyelik bedeli, Premium üyeliğin başladığı günden itibaren her ay düzenli olarak belirtilen kredi kartından tahsil edilir.

Kredi kartını tahsilata uygun hale getirmek kullanıcının sorumluluğundadır. Kredi kartından ödeme alınamaması halinde Premium üyelik hemen durdurulur.

Ücretsiz Premium üyelik deneme süresi sonunda aboneliğin iptal edilmesi halinde herhangi bir ücret talep edilmez.

Kullanıcıdan yanlış bir ücret tahsil edilmesi durumunda 30 gün içerisinde iade işlemi gerçekleştirilir.

Yodiviki, üçüncü parti ödeme servisleriyle iş birliği yapar ve tüm işlemler dijital olarak, uygulama üzerinden gerçekleştirilir. Uygulamanın fiyatı, seçilen ödeme yöntemine bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.

Fiyat bilgileri uygulama üzerinden ilan edilir. Belirtilen tüm fiyatlara KDV dahildir.

Satın almış olduğunuz ürün ve hizmetlerin faturası 30 iş günü içerisinde sisteme üye olurken beyan ettiğiniz e-posta adresine dijital olarak gönderilir.

Promosyonlar, kampanyalar ve diğer benzer uygulamalar dahil olmak üzere Yodiviki içeriklerinin alımına ilişkin ek kurallar uygulanabilir ve söz konusu kuralların tamamı, bu referansla bu Kullanım Koşullarının bir parçası haline gelir. Söz konusu servis veya özelliği kullanmak için yeterli yasal yaşta olduğunuzun beyan edilmesi dahil olmak üzere, söz konusu ek kurala uymayı kabul etmektesiniz.

Yodiviki Üyeliği, İndirilen İçeriklerin Kullanımı ve Üyelikten Ayrılma

Yodiviki üyeliğinin aktif olduğu süre boyunca ücretsiz olarak indirilen ve/veya satın alınan içerikler kullanıcının üyeliği ile ilişkilendirilmiş “kütüphanesinde” tutulur. Üye, Yodiviki uygulamasına giriş yaparak söz konusu içeriklere “kütüphanem” menusu altından dilediği zaman erişebilir.

Yodiviki uygulamasının üyenin cihazından kaldırılması ile üyenin o cihaza indirmiş olduğu ücretli / ücretsiz içeriklerin ses dosyaları da o cihazdan silinir. Üye, üyeliğini iptal etmediği sürece bu dosyalar Yodiviki sunucularında tutulur.

Kullanıcı aynı üyelik bilgileri ile aynı veya farklı bir cihaza Yodiviki uygulamasını indirdiğinde daha önceden satın almış olduğu tüm içeriğin ses dosyalarını o cihaza tekrar indirmesi gerekir. Bu “tekrar indirme” ücretsizdir.

Yodiviki, mobil iletişim hatlarında veya internet servis sağlayıcıların hizmetlerinde yaşanabilecek aksaklıklardan sorumlu değildir. Yodiviki, hizmetin her zaman kesintisiz ve hatasız sürdürülebileceği garantisini vermez. Kullanıcılar, herhangi bir aksaklık ve kesinti durumunda hak iddia edemez.

Benzer şekilde, kullanıcıların Yodiviki uygulamasına erişmek için kullanacakları cihazlarda yaşayacakları her türlü teknik veya fiziki problemden de Yodiviki sorumlu tutulamaz.

Kullanıcı, Yodiviki’ye ulaşmak için, uygulamayı indirdiği uygulama mağazasında belirtilen teknik yeterliliklere sahip bir cihaz edinmekle yükümlüdür.

Kullanıcı, Yodiviki’den kaynaklanmayan herhangi bir nedenle uygulamaya erişim problemi yaşaması halinde bu durumdan Yodiviki’yi sorumlu tutamaz. Başta para iadesi olmak üzere herhangi bir hak iddia edemez.

BİR ÜYE AYNI ÜYELİK BİLGİLERİ İLE İÇERİKLERİ EN FAZLA 5 FARKLI CİHAZA İNDİREBİLİR

Üyeliğini iptal eden kişi, bu işlemin geri dönüşü olmadığını kabul etmiştir. ÜYELİK İPTALİ DURUMUNDA KULLANICI O GÜNE KADAR SATIN ALMIŞ OLDUĞU ÜCRETLİ/ÜCRETSİZ İÇERİKLERE TEKRAR ERİŞEMEZ

Siz üyeliğinizi dondurmadığınız sürece, Yodiviki üyeliğiniz her ay kendiliğinden sürekli olarak yenilenir. Kullanıcı, Yodiviki üyeliğini dilediği zaman sonlandırabilir. Bunun için Android kullanıcıları uygulamanın “HESABIM” bölümünde yer alan “Premium Üyeliği İptal Et ” seçeneğine, Apple kullanıcıları App Store üzerinde yer alan abonelik yönetimi alanından Premium aboneliklerini iptal edebililrer.

Premium aboneliği iptel etme durumunda, içinde bulunulan üyelik döneminin aylık ücreti tam olarak tahsil edilir.

Ek olarak, herhangi bir kampanya ya da belirli bir süre kullanım taahhüdü ile elde edilmiş herhangi bir indirim, aboneliğin belirtilen taahhüt süresinden daha erken sonlandırılması durumunda geçersiz hale gelir. Böyle bir durumda Yodiviki, daha önceki aylarda verilen taahhütte bağlı olarak uyguladığı indirimlerden oluşan maddi zararı da kullanıcıdan tahsil edebilir.

Yodiviki üyeliği kişiseldir, başka kişi ve kurumlara hiçbir şekilde devredilemez. Böyle bir durumun ortaya çıkması halince ortaya çıkabilecek maddi ve manevi tüm zararların karşılanması kullanıcının sorumluluğundadır.

Hesaplar, Şifreler ve Güvenlik

Yodiviki üzerinde veya Yodiviki vasıtasıyla sunulan belli özellikler veya hizmetler, bir hesap açmanızı (e-posta ve şifre oluşturmanızı) gerektirmektedir. Şifreniz dâhil olmak üzere hesabınızda bulunan bilginin gizliliğini koruma sorumluluğu ve bu bilgilerin güvenliğini ve gizliliğini sağlayamamanız halinde hesabınızda gerçekleşen hür türlü faaliyete ilişkin sorumluluk tamamen tarafınıza aittir. Hesabınızın veya şifrenizin her türlü yetkisiz kullanımını ya da diğer güvenlik ihlallerini derhal Yodiviki'ye bildirmeyi kabul etmektesiniz. Hesap bilgilerinizin gizliliğini ve güvenliğini sağlayamamanız sonucunda başka birinin sizin Yodiviki kimliğinizi, e-postanızı, şifre veya hesabınızı kullanması nedeniyle Yodiviki'nin veya Yodiviki'nin başka bir kullanıcısı veya ziyaretçisinin uğrayacağı zararlardan sorumlu tutulabilirsiniz.

Başka birinin e-postasını, şifresini veya hesabını, söz konusu e-posta, şifre veya hesabın sahibinin açık izni ve onayı olmadan kullanamazsınız. Yodiviki, bu yükümlülüklere uymamanız sonucu ortaya çıkacak hiçbir zarar veya kayıptan sorumlu olmayacaktır.

Gizlilik

Yodiviki’nin kullanımında “Yodiviki Gizlilik Politikası” geçerlidir.

Yodiviki’ye verdiğiniz her türlü geribildirim “gizli olmayan bilgi” sayılacaktır. Yodiviki söz konusu bilgileri kısıtlamasız bir şekilde kullanmakta serbesttir.

Uyarılar

Yodiviki, mobil ve web uygulamalarının veya bu platformlarda yer alan bir içeriğin, servisin ve/veya özelliğin hatasız, kesintisiz olacağını, bunların tarafınızca kullanımının belirli sonuçlar sağlayacağını vaat etmez. Uygulamalar ve içerikleri "olduğu gibi" ve "olduğu kadarıyla" verilmektedir.

Yodiviki, her türlü güvenlik testlerini ve kontrollerini yapmakla birlikte cihazınıza gelen veya erişen herhangi bir dosyanın veya diğer verinin kendi kontrolü dışındaki kaynaklardan bulaşmış virüsler, bulaşıcı veya yok edici özellikler taşımayacağını garanti edemez.

Yodiviki aşağıda sayılan eylemleri dilediği zaman haber vermeden yapma hakkına sahiptir: (1) Yodiviki veya Yodiviki'nin herhangi bir kısmının işletimini veya erişimini herhangi bir sebeple değiştirme, durdurma veya iptal etme; (2) Yodiviki'yi veya Yodiviki'nin herhangi bir kısmının ve geçerli politika veya kurallarını değiştirme; (3) olağan veya olağandışı bakım, hata düzeltimi veya diğer değişiklikleri yapmak için Yodiviki veya Yodiviki'nin herhangi bir kısmının işletimine ara verme.

Yodiviki, bakım, geliştirme, iyileştirme çalışmaları nedeniyle uygulamayı belirli sürelerde askıya alma hakkına sahiptir. Böyle bir durumda, kullanıcılar 24 saat öncesinden, sistemde belirttikleri e-posta hesabına gönderilecek e-posta ile bilgilendirilecektir.

Coğrafi Erişim

Yodiviki, İstanbul/ Türkiye’den yönetilmekte ve işletmektedir. Bununla birlikte 3.üncü parti hizmet sağlayıcılardan alınan Yodiviki hizmetleri İstanbul dışındaki çeşitli lokasyonlardan yönetilebilir ve işletilebilir.

Yodiviki dünya çapında erişebilir olmasına rağmen, Yodiviki aracılığıyla veya Yodiviki üzerinde tartışılan, atıfta bulunulan, sağlanan veya sunulan tüm özellikler, ürünler veya hizmetler tüm şahıslara veya tüm coğrafi bölgelere yönelik olmayabilir.

Yodiviki uygulamaları coğrafi bölgenizde ilan edilmemiş Yodiviki ürünleri, programları ve hizmetlerine ilişkin referans veya çapraz referanslar içerebilir. Söz konusu referanslar, Yodiviki'nin coğrafi bölgenizde söz konusu ürün, program veya hizmetleri kullanıma açmak gibi bir niyeti olduğu anlamına gelmemektedir.

Yodiviki, kendi inisiyatifine dayanarak, herhangi bir şahıs veya coğrafi bölgeye herhangi bir özellik, ürün veya hizmetin tedarikini veya miktarını kısıtlama hakkını saklı tutar. Yodiviki üzerinde yapılan her türlü özellik, ürün veya hizmet teklifi, Yodiviki’nin hizmet vermediği yerlerde geçersizdir. Yodiviki'nin faaliyet gösterdiği coğrafi bölgeler dışından Yodiviki'ye eriştiğiniz takdirde, inisiyatif ve yürürlükteki yerel kanunlara uyma sorumluluğu tamamen size aittir.

Yorumlar

Görüş, yorum ve diğer iletiler (birlikte "Kullanıcı İçeriği" olarak anılacaktır ), burada belirtilen Kullanım Kuralları'na ve Yorum Kurallarımıza uygun olarak sunulduğu takdirde kabul edilmektedir.

Yodiviki üzerinden sunulan her türlü Kullanıcı İçeriğinin doğru olduğu; yürürlükteki kanun ve yönetmeliklere uygun olduğu, Yodiviki kural veya politikalarının ihlal etmeyeceği; telif hakkı, marka, gizlilik veya reklam hakları gibi fakat bunlarla sınırlı olmamak üzere üçüncü şahıs haklarını ihlal etmeyeceği, herhangi bir şahsa veya kuruluşa zarar vermeyeceği gönderici tarafından kabul edilmiş sayılmaktadır.

Yodiviki üzerinden sunulan Kullanıcı İçeriği müstehcen, yakışıksız veya tehditkar lisan ile yazılım virüsleri, siyasi kampanya, ticari teklifler, zincir mektuplar, toplu postalar veya herhangi bir "spam" içermemelidir.

Kullanıcı İçeriğinden tamamen gönderici sorumludur ve Yodiviki gönderilen Kullanıcı İçeriğine ilişkin hiçbir sorumluluk üstlenmemektedir.

Kullanıcı İçeriğinin Yorum Kuralları'nı ihlal ettiğine veya başka bir nedenle Yodiviki ve/veya Yodiviki ziyaretçileri ve/veya üçüncü bir şahıs için zararlı olduğuna tamamen kendi inisiyatifimize dayanarak kanaat getirdiğimiz durumlar dahil, herhangi bir sebeple her türlü Kullanıcı İçeriğini inceleme ve kaldırma hakkını saklı tuttuğumuzu kabul etmektesiniz.

Gönderdiğiniz her türlü Kullanıcı İçeriği için, Yodiviki'ye söz konusu içeriği kullanma, kopyalama, değiştirme, silme, uyarlama, yayınlama, tercüme ettirme, buna dayalı türev eserler oluşturma, satma ve dağıtma hakkı ile söz konusu içeriği size herhangi bir ücret ödemeden dünya genelinde herhangi bir form, ortam veya teknolojiye aktarma hakkını, süresiz, geri dönülemez, telifsiz, devredilebilir bir hak ve lisans olarak vermektesiniz.

Bu sebeple, bize lisansını vermek istemediğiniz herhangi bir yorumu ve/veya fikri bize göndermeyiniz.

Kullanıcı İçeriğini göndermek için gerçek e-posta adresinizi vermeniz gerekmektedir. Gönderdiğiniz her türlü içerik İnternet kanalıyla yönlendirilecektir ve Kullanıcı İçeriğinin gizliliğine ilişkin herhangi bir beklentinizin olmayacağını kabul etmektesiniz. Değerlendirmeniz ve yorumunuzla ilgili olarak, e-posta adresinizi göndererek, Yodiviki ve üçüncü şahıs servis sağlayıcılarının e-posta adresinizi, yorumunuzla ilgili olarak sizinle irtibat kurmak veya diğer idari amaçlar için kullanabileceklerini kabul etmektesiniz.

Kullanım Kuralları

Yodiviki’nin herhangi bir kısmına veya herhangi bir içeriğine erişmek, elde etmek, kopyalamak, çoğaltmak, değiştirmek veya kasıtlı olarak verilmeyen bir içeriği herhangi bir yolla elde etmek veya elde etmeye kalkışmak amacıyla herhangi bir yöntem, bir otomatik cihaz, yazılım, algoritma veya metodoloji veya bunlara benzer ya da eşdeğer manuel prosesler kullanamazsınız. Yodiviki bu tür faaliyetleri engelleme hakkını saklı tutar.

Yodiviki'yi ve/veya Yodiviki’nin herhangi bir içeriğini herhangi bir yasa dışı faaliyet için ya da kanuni olmayan ve Yodiviki'nin veya başkalarının haklarını ihlal eden bir faaliyetin yürütülmesini sağlamak amacıyla kullanamazsınız.

Yodiviki’nin herhangi bir bölümüne veya Yodiviki ile bağlantılı diğer sistem veya ağlara, Yodiviki sunucusuna, Yodiviki üzerinde veya Yodiviki vasıtasıyla sunulan herhangi bir servise, hacking, şifre avcılığı veya diğer meşru olmayan biçimlerde yetkisiz bir şekilde erişmeye kalkışamazsınız.

Yodiviki'nin sistem veya ağlarına, Yodiviki'ye veya Yodiviki'ye bağlı herhangi bir sistem ya da şebekenin altyapısına makul olmayan veya orantısız büyüklükte bir yük getiren her türlü aksiyondan kaçınmanız gerekmektedir.

Yodiviki'nin veya Yodiviki üzerinde yürütülen herhangi bir işlemin doğru çalışmasını veya Yodiviki'nin başka bir şahıs tarafından güvenli kullanımını etkileyebilecek herhangi bir cihaz, yazılım veya rutin kullanamazsınız.

Yodiviki üzerinde veya Yodiviki vasıtasıyla ya da Yodiviki üzerinden sunulan herhangi bir servis aracılığıyla Yodiviki'ye gönderdiğiniz mesaj veya iletinin kaynağını saklamak amacıyla taklit başlıklar veya tanımlayıcılar kullanamazsınız. Başka biri gibi veya başka birini temsil ediyor gibi davranamaz veya başka bir şahıs veya kuruluşu taklit edemezsiniz.

Kullanıcılar, uygulama hakkında daha fazla bilgi edinmek, üyelikle ilgili yardım almak, Yodiviki uygulamasında karşılaştıkları herhangi bir aksaklık, hata veya problemi bildirmek, görüş öneri ve şikayetlerini iletmek için destek@yodiviki.com adresine e-posta göndererek Yodiviki ile iletişime geçebilir. Yodiviki, kullanıcılara en geç 7 gün içerisinde cevap vermekle yükümlüdür.

Kullanıcı, Yodiviki uygulaması içerisinde yer alan içerikleri kamuya açık alanlarda çalıp çevredekilere -ücretli ya da ücretsiz bir şekilde- dinletemez.

Kullanım Kurallarının İhlali

İşbu Kullanım Kuralları'nı ve Yodiviki'nin tarafınızca kullanımı ile ilgili diğer anlaşma veya kuralları ihlal ettiğinizin tespit edilmesi halinde, Yodiviki'nin kendi inisiyatifine dayanarak ve önceden haber vermeden Yodiviki'ye erişiminizi iptal edebileceğini ve/veya gelecekte Yodiviki'ye erişiminizi engelleyebileceğini kabul etmektesiniz. İşbu Kullanım Kuralları'nın her türlü ihlalinin kanunsuz ve haksız bir uygulama teşkil edeceğini, Yodiviki için telafisi mümkün olmayan zararlara yol açabileceğini kabul etmektesiniz.

Yodiviki'nin, kendi inisiyatifine dayanarak ve önceden haber vermeden Yodiviki'ye erişiminizi bir nedene dayanarak iptal edebileceğini ve sebeplerin (sayılanlarla sınırlı olmamak kaydıyla), (1) kanun icra mercilerinin veya diğer resmi makamların talepleri, (2) tarafınızca yapılan bir talep, (3) Yodiviki'nin ya da Yodiviki üzerinden veya Yodiviki vasıtasıyla sunulan bir hizmetin sonlandırılması veya önemli ölçüde değiştirilmesi veya (4) beklenmedik teknik husus veya problemleri içerebileceğini kabul etmektesiniz.

Yodiviki işbu Kullanım Kuralları'nın ihlali nedeniyle aleyhinizde herhangi bir yasal işlem başlattığı takdirde, Yodiviki’ye tanınan diğer haklara ek olarak söz konusu işlemin makul vekalet ücretleri ve masraflarını sizden tahsil etmeye yetkilidir ve siz de söz konusu masrafları ödemeyi kabul etmektesiniz. Yodiviki'nin işbu Kullanım Kuralları'nın ihlali sonucunda Yodiviki'ye erişiminizin feshedilmesi nedeniyle tarafınıza veya üçüncü bir şahsa karşı sorumlu olmayacağını kabul etmektesiniz.

Yodiviki'nin tarafınızca kullanımı ile ilgili herhangi bir soruşturma veya şikayet ile ilgili olarak veya Yodiviki'nin hakları veya mülkiyetine ya da Yodiviki üyeleri dahil olmak üzere Yodiviki'nin ziyaretçileri veya kullanıcılarının hakları ve mülkiyetine zarar verebilecek veya müdahalede bulunabilecek herhangi bir kişiyi tanımlamak, bu kişiyle irtibat kurmak veya aleyhinde yasal işlem başlatmak için bilgi paylaşımının gerekli olduğunun tespit edilmesi halinde, Yodiviki, hakkınızdaki bilgileri (kimlik bilgileriniz dahil olmak üzere) paylaşabilir.

Yodiviki, yürürlükteki herhangi bir kanun, yönetmelik, yasal süreç veya resmi talebe uymak için gerekli gördüğü bilgileri paylaşma hakkını saklı tutar. Yodiviki, ayrıca yürürlükteki kanunun bu tür bir paylaşımı gerektirdiğini veya müsaade ettiğini tespit ettiği takdirde, dolandırıcılıktan korunma amacı ile diğer şirket ve kurumlarla bilgi alışverişi dahil olmak üzere, bilgilerinizi açıklayabilecektir.

Yodiviki'nin, Yodiviki aracılığıyla veya Yodiviki üzerinden sunulan herhangi bir hizmet aracılığıyla gönderdiğiniz ileti veya iletişimi; kanunen gerektiği takdirde ya da (1) yasal sürece uymak, (2) işbu Kullanım Kuralları'nı tatbik etmek, (3) söz konusu verilerin başkalarının haklarını ihlal ettiğine dair iddialara yanıt vermek veya (4) Yodiviki'nin, çalışanlarının, Yodiviki'nin kullanıcı ve ziyaretçilerinin ve kamu haklarını, mülkiyetini veya güvenliğini korumak amacıyla saklayabileceğini ve/veya paylaşımın gerekli olduğunu düşündüğü takdirde söz konusu verileri paylaşabileceğini kabul etmektesiniz.

Yürürlük

Üye, üyelik kaydı sırasında belirttiği e-posta adresine gönderilen “onaylama e-postası”nı onayladığı andan itibaren işbu kullanım koşullarında belirtilen şartları kabul etmiş sayılır.

Geçerli Kanun, Anlaşmazlıkların Çözümü

Yodiviki'ye erişiminiz veya Yodiviki'nin kullanımı ile ilgili tüm hususların, tüm ihtilaflar dahil olmak üzere Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına tabi olacağını ve İstanbul Kadıköy Mahkemeleri'nin yetkisini kabul etmektesiniz.

Yodiviki ve tarafınız arasında Yodiviki'nin kullanımı ile ilgili olarak bir anlaşmazlık veya farklılık oluşması durumunda, taraflar derhal, söz konusu anlaşmazlığı iyi niyet çerçevesinde çözümlemeye çaba sarf edeceklerdir. Söz konusu anlaşmazlığın makul bir süre içinde (altmış (60) günü aşmamak kaydıyla) çözümlenememesi durumunda, tarafların herhangi biri söz konusu anlaşmazlık veya farklılığı arabuluculuğa götürebilir. Anlaşmazlık arabuluculuk yoluyla çözümlenemezse, taraflar yürürlükteki kanun uyarınca sahip oldukları her türlü hak veya kanun yolunu izlemekte serbesttirler.

Diğer Hükümler

İşbu Kullanım Kuralları'nın herhangi bir hükmünün yetkili bir mahkeme veya kurul tarafından geçersiz veya uygulanamaz ilan edilmesi halinde, söz konusu hükümler, asgari ölçüde kısıtlanacak veya kaldırılacak ve işbu Kullanım Kuralları'nın geçerliliğinin devam edebilmesi için bu Kullanım Kuralları'nın amacına yakın geçerli bir hükümle değiştirilecektir.

İşbu Kullanım Kuralları, tarafınız ve Yodiviki arasında Yodiviki'nin kullanımına ilişkin anlaşmanın bütününü temsil eder ve tarafınız ve Yodiviki arasında söz konusu kullanıma ilişkin olarak önceden yapılmış diğer tüm sözlü veya yazılı anlaşma veya ön anlaşmaları iptal eder. Tarafınızın Yodiviki ile yapacağı bir satın alma anlaşmasında aksi belirtilmediği sürece, Yodiviki işbu Kullanım Kuralları'na aykırı herhangi bir teklifi kabul etmeyecektir.

Yodiviki'nin işbu Kullanım Kuralları'nın kesin olarak uygulanmasında ısrar etmemesi, Yodiviki'nin herhangi bir hükümden veya işbu Kullanım Kuralları'nı ileride tatbik etmekten vazgeçtiği şeklinde yorumlanmayacağı gibi Yodiviki ve tarafınız veya herhangi bir şahıs arasındaki herhangi bir davranış şeklinin, işbu Kullanım Kuralları'nın herhangi bir hükmünü değiştirdiği varsayılmayacaktır. İşbu Kullanım Kuralları, herhangi bir üçüncü şahsa herhangi bir hak veya kanun yolu tanıdığı şeklinde yorumlanmayacaktır.